rekomendacje

 

„Byłem pod wielkim wrażeniem ogromnego talentu Sary Dragan, kiedy to zdobyła pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla Artystów w Carnegie Weill Recital Hall. Sara jest doskonałą młodą skrzypaczką i posiada przed sobą świetlaną przyszłość. Fakt, że należy do znanej elitarnej klasy Profesora Zakhara Bron w Madrycie i Szwajcarii jest potwiedzeniem jej nadzwyczajnego talentu.”

 

Dr. Gary Kosloski, 2017 r.

 

 

 

„ Znam Sarę od 5 lat. Jest moją studentką w Escuela Superior de Musica Reina Sofia i Zakhar Bron Academy. Wysoce utalentowana zwyciężczyni około 50 konkursów organizowanych na całym świecie, posiada szeroki repertuar. Co najważniejsze, wciąż posiada wielki potencjał dający możliwości rozwoju oraz wyjątkowy muzyczny punkt widzenia. Pomimo młodego wieku, występuje na scenie wraz z orkiestrami filharmonicznymi, a co za tym idzie, posiada ogromne doświadczenie jako solistka.”

 

Prof. Zakhar Bron, 2017 r.

 

 

 

 „Sara Dragan jest jedną z najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich skrzypaczek młodego pokolenia. Jako zwyciężczyni najważniejszych konkursów solo dla młodych skrzypków w Polsce ma wielkie szanse na światową karierę. Jej talent wciąż się rozwija i jak diament potrzebuje mistrzowskiego szlifu.”

 

Prof. Izabela Ceglińska, 2017 r.

 

 

 

„Sara Dragan to jedna z najbardziej utalentowanych skrzypaczek swojego pokolenia. Jej talent w połączeniu z odpowiedzialnością i pracowitością kształtuje jej osobowość na skrzypaczkę dużego formatu. Jest typem wirtuoza o bardzo zaawansowanej technice i pięknym dźwięku. Studia za granicą mogą rozszerzyć jej spectrum osobowości i ukierunkować jeszcze bardziej ten wspaniały talent.”

 

Prof. Jan Stanienda, 2017 r.

 

 

 

„Sara Dragan jest jedną z najwybitniejszych skrzypaczek młodego pokolenia. Wielokrotnie miałem okazję podziwiać jej niezwykłą muzykalność, profesjonalny kunszt wykonawczy i temperament. Sara jest wybitnie uzdolnioną artystką, która wyróżnia się wyjątkową osobowością sceniczną, niezrównaną muzykalnością i ogromną energią wykonawczą. (…) od lat jest wspaniałą wizytówką polskiej szkoły skrzypcowej”

 

Prof. Wiesław Kwaśny, 2017 r.

 

 

 

„Sara Dragan jest bez wątpienia jedną z najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich skrzypaczek. Zwyciężyła w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych. Jestem pewien, że pomimo niezwykłego już poziomu jej umiejętności skrzypcowych, dysponuje wciąż ogromnym potencjałem, który przy odpowiednim dalszym rozwoju sprawi, ze Sara w przyszłości może zrobić międzynarodową karierę.”

 

Dr hab. Prof. Łukasz Błaszczyk 2017 r.

 

 

 

"Sara Dragan jest niezwykle utalentowanym i twórczym muzykiem posiadającym wybitny talent jak na swój wiek. Czuwam nad rozwojem Sary jako artystki na skalę światową. Jej zapał, charyzma, inteligencja, dojrzałość, talent i ekspresja składają się na niezwykle imponujący i jedyny w swoim rodzaju dźwięk."

 

Prof. Zakhar Bron, 2015 r.

 

 

 

„Sara Dragan mimo bardzo młodego wieku jest laureatką kilkudziesięciu konkursów skrzypcowych w tym kilkunastu pierwszych nagród. Mimo tak młodego wieku skrzypaczka ta dysponuje ogromnym repertuarem, w swej grze wykazuje się dbałością o właściwą stylistykę, konsekwentną dążnością do perfekcji, oraz wielkim temperamentem. Posiada walory wyróżniającej się osobowości artystycznej – piękny dźwięk, wspaniała technika, a także zdolności kreatywne, które sprawiają, że jej gry słucha się zawsze z głębokim zainteresowaniem. Uważam ją za jedną z najbardziej utalentowanych skrzypaczek młodego pokolenia w Polsce.”

 

Prof. Bartosz Bryła, 2011r.

 

 

 

„Sara Dragan jest ogromnie utalentowaną młodą skrzypaczką. W swoim przedziale wiekowym (Sara ma dopiero 10lat), jest ona po prostu zjawiskiem. Już obecnie dysponuje sporym repertuarem, jest ogromnie muzykalna i kreatywna. Potwierdzeniem jej niezwykłego talentu są liczne nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych, na których występowała w ostatnim roku. Ale najważniejszy w tym przypadku jest jej dynamiczny rozwój
Sara jest wielce obiecującym talentem.”

 

Prof. Jadwiga Kaliszewska, 2009 r.